Офіційний сайт ДП "Санаторій "Сонячне Закарпаття"
За інформацію розміщену на інших сайтах, адміністрація санаторію відповідальності не несе

Медичні покази на лікування

Медичні покази на лікування

1. Езофагіт (больова, диспепсична, дисфагічна та змішана форми, легкого та середнього ступеню важкості) поза фазою загострення.

2. Виразкова хвороба шлунку та виразкова хвороба дванадцятипалої кишки поза фазою загострення, без рухової недостатності шлунка, нахилу до кровотеч, пенетрацї та можливість злоякісного переродження.

3. Хронічний гастрит із секреторною недостатністю шлунку поза фазою загострення (гастрит типу А, фундальний, атрофічний). Хронічний гастрит зі збереженою та підвищеною шлунковою секрецією поза фазою загострення (гастрит типу В, поверхневий, антральний).

4. Хронічний гастродуоденіт поза фазою загострення.

5. Функціональні захворювання шлунку. Пілороспазм. Диспепсія.

6. Хвороба Крона, легкого та середнього ступеню важкості, поза фазою загострення.

7. Хронічні коліти і ентероколіти, легкого та середнього ступеню важкості, поза фазою загострення. Окрім: стенозуючих, туберкульозних, виразкових, бактеріальних та паразитарних форм.

8. Синдром подразненого кишечнику, легкого та середнього ступеню важкості, поза фазою загострення.

9. Дискінезія кишечнику з явищами стазу або діареєю, поза фазою загострення.

10. Хронічні вірусні гепатити, неактивна фаза; стан після перенесеного гострого вірусного гепатиту, не раніше ніж через три місяці після виписки зі стаціонару.

11. Хронічний персистуючий гепатит, в т.ч. з токсичним ураженням печінки, неактивна фаза.

12. Жовчнокам’яна хвороба (холелітіаз) І та II стадії, без нападів печінкової коліки, за винятком форм, ускладнених інфекцією, та таких, які потребують оперативних втручань.

13. Хронічний холецистит, холангіт (ангіохоліт) різної етіології поза фазою загострення, без нахилу до частих загострень та явищ жовтяниці.

14. Дискинезiя жовчовивідних шляхiв. Спазм сфiнктера Оддi.

15. Хронічний панкреатит паренхіматозний, рецидивуючий (крім туберкульозного), легкого та середнього ступеню важкості, фаза ремісії, без нахилу до частих загострень. Латентна форма хронічного панкреатиту.

16. Синдром оперованого шлунку (після операцій з приводу виразкової хвороби шлунку та дванадцяти¬палої кишки) з наявністю демпінг- і гіпоглікемічного синдрому легкого та середньо¬го ступеню важкості, астенічного синдрому, гастриту культі, панкреатиту, холециститу, гастроентериту, коліту при задовільному загальному стані та зміцнілому післяопераційному рубці, не раніше ніж через три місяці після оперативного втручання.

17. Післяхолецистектомічний синдром при задовільному загальному стані і зміцнілому післяопераційному рубці, не раніше ніж через три місяці після оперативного втручання.

18. Цукровий діабет (І тип, II тип), легкого та середнього ступеню важкості, компенсований або субкомпенсований (гіперглікемія не вище 9 ммоль/л), без схильності до кетоацидозу та гіпоглікемічних станів, ускладнений хронічним холециститом, холангітом, дискинезією жовчовивідних шляхів та кишечника, гастритом, виразковою хворобою шлунку і дванадцятипалої кишки поза фазою загострення.

Враховуючи хiмiчний склад, науковi дослiдження, клiнiчнi спостереження практичних лiкарiв, внутрішній прийом мінеральної води курорту можна рекомендувати при патологiчних процесах, які супроводжуються закисленням організму, зокрема: при подагрi, алiментарному ожирiннi, гiперхолестеринемiї та деяких iнших гiперлiпiдемiях; сечокислих дiатезах, хронiчних запальних захворюваннях сечовидiльної системи; симптомах депресiї, гiпохондрiї, абстiнентному синдромi при вiдвиканнi вiд тютюнопалiння; при дозованому лiкувальному голодуваннi, схильності до кетоацидозу у дорослих та ацетонемічних станів у дітей.

Відповідно до Медичного (бальнеологічного) висновку Українського науково- дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ України (м. Одеса) медичними показами для зовнішнього застосування мінеральної лікувальної води "Сонячного Закарпаття" є:

Захворювання серцево-судинної системи:

– вегето-судинна дистонія;

– гіпертонічна хвороба І ст.

Гінекологічні захворювання:

– хронічний сальпінгіт і сальпінгоофорит, після загострення не раніше, ніж через 2 міс., при нормальній температурі, відсутності зрушень у лейкоцитарній формулі і ШОЕ;

– хронічний пара- і периметрит, після загострення не раніше, ніж через 2 міс., при нормальній температурі, відсутності зрушень у лейкоцитарній формулі і ШОЕ;

– тазові перитонеальні спайки після перенесеного запального процесу, після операції з приводу позаматкової вагітності, апоплексії яєчника, запальних тубооваріальних утворень, після реконструктивних операцій, при наявності зведень про результат гістологічного дослідження й обсяг оперативного втручання;

– хронічний метрит і ендометрит, по закінченні гострого періоду не раніше, ніж через 4 тижні, при нормальній температурі, відсутності зрушень у лейкоцитарній формулі і ШОЕ; неправильні положення матки, фіксовані або субфіксовані внаслідок перенесеного запального процесу;

– інфантилізм, гіпоплазія матки, у тому числі у поєднанні з хронічним запальним процесом геніталій, дисфункцією яєчників;

– дисфункція яєчників, як наслідок запального процесу внутрішніх статевих органів при незмінній функції або недостатності обох фаз циклу;

– гіпо- і аменорея, вторинна, як наслідок порушення функції яєчників або матки;

– безплідність жіноча (первинна, вторинна), що виникла внаслідок перенесеного запального захворювання з непрохідністю маточних труб, гіпофункції яєчників, гіпоплазії матки

– тазові вегетогангліоневрити при хронічних запальних захворюваннях внутрішніх геніталій.

Засіб для аплікацій озокеритовміщуючий "Карпатський", який використовується в санаторії, згідно медичного висновку Укр НДІ МР та К МОЗ України (м. Одеса) може використовуватися для лікування захворювання опорно-рухового апарату:

– артроз первинний і вторинний;

– міжхребцевий остеохондроз, спондильоз первинний і вторинний;

– ревматоїдний артрит або поліартрит в неактивній фазі;

– анкілозуючий спондилоартрит у фазі ремісії або з мінімальною активністю процесу;

– реактивні артрити у хронічній стадії;

– наслідки перенесенного ревматичного артриту або поліартриту;

– наслідки переломів суглобів і кісток з заповільненою консолідацією;

– стан після операцій на суглобах або хребті;

– контрактури: артрогенні, остеогенні, рубцеві, нейрогенні;

– захворювання навколо суглобових тканин (міозіти, лігаментити, периартрити тощо)

а грязі (пелоїди) при: захворювання нервової системи:

– захворювання центральної нервової системи (енцефаліт, менінгіт, енцефаломієліт після закінчення гострого періоду, віддалені наслідки поліомієліту, наслідки ортопедичних операцій, наслідки перелому хребта з ураженням спинного мозку);

– травми нервових корінців і сплетінь, спинно-мозкових нервів, периферичних нервів плечового поясу і верхніх кінцівок;

– захворювання нервів верхньої кінцівки та нижньої кінцівки;

– захворювання вегетативної нервової системи.

Захворювання опорно-рухового апарату:

– артроз первинний і вторинний;

– межхребцевий остеохондроз, спондильоз первинний і вторинний;

– ревматоїдний артрит або поліартрит в неактивній фазі;

– анкілозуючий спондилоартрит у фазі ремісії або з мінімальною активністюпроцссу;

– реактивні артрити у хронічній стадії;

– наслідки перенесеного артриту або поліартриту;

– наслідки переломів суглобів і кісток, з заповільною консолідацією;

– стан після операцій на суглобах або хребті;

– контрактури: артрогенні, остеогенні, рубцеві, нейрогенні,

– захворювання навколосуглобових тканин (міозіти, лігаментити, периатрити і т.д.).

Гінекологічні захворювання:

– хронічні неспецифічні захворювання яєчників, фаллопієвих труб і параметрія (хронічний сальпінгіт і сальпінговорит, хронічний пара- і метрит;

– хронічні неспецифічні захворювання матки та інших жіночих статевих органів (неправильне положення матки, інфатилізм, гіпоплазія матки, дисфункція яєчників, ускладнення хірургічних втручань, неплідність).

Захворювання чоловічих статевих органів:

– хронічні в стадії ремісії і у підгострому періоді запальні захворювання простати, епідидиміти, орхіти.

Захворювання шкіри:

– псоріаз, екземи у хронічній стадії, червоний плоский лишай, нейродерміт, склеродермія.

Захворювання ЛОР-органів:

– хронічний риніт, хронічні запальні процеси у придаткових пазухах носа, хронічні алергічні

– синусопатії, озена, хронічні євстахіїти, отити мезотимпаніти, хронічні суб- і атрофічні ларингити.

Основний лікувальний фактор: середньо-мінералізована вуглекисла гідрокарбонатно-натрієва вода Ново-Полянського родовища з вмістом бору та фтору, яка носить назву «Поляна Квасова». Дана вода за своїм складом та лікувальними властивостями дуже подібна до мінеральних вод Боржомського типу, але відрізняється подвійним вмістом вуглекислоти, та в біологічно активних кількостях містить бор і фтор.

Медичні послуги: долікарське та лікарське обстеження, невідкладна допомога та цілодобовий медичний контроль, санаторно-курортний режим, медикаментозне лікування, лікувальне дієтичне харчування.

Внутрішнє бальнеолікування: питний прийом мінеральної води, полоскання горла і промивання носових ходів, мікроклізми, вагінальні зрошення, зрошення та підводне промивання кишківника, трансдуоденальне, гідромасаж ясен, інгаляції.

Зовнішнє бальнеолікування: мінеральні вуглекислі, перлинні, хвойні та фітованни, підводний душ-масаж, струменевий, циркулярний, висхідний душ.

Теплолікування: парафіно-озокеритові та грязеві аплікації, ректальні і вагінальні грязеві тампони.

Фізіотерапевтичне лікування: гальванізація та електрофорез медикаментів, діадинамотерапія, амплипульстерапія, інтерференцтерапія, електростимуляція, ультратонотерапія, д’арсонвалізація, франклінізація, магнітотерапія, індуктотермія,

УВЧ, СМВ-, ДМВ- і КВЧ-терапія, солюкс, УФО, ультразвукова, лазерна та магнітолазерна терапія, інфітатерапія, електроанальгезія, електросон, аероіонотерапія.

Кліматотерапія та лікувальна фізкультура: купання в басейні, сонячні та повітряні ванни, теренкур, лікувальна гімнастика, ручний масаж, механотерапія, «сухе» витягування хребта.

Додаткові лікувальні методики: аерозольтерапія кам’яною сіллю (штучний мікроклімат сольових шахт с. Солотвино), фітотерапія, ароматерапія, психорелаксація, гірудотерапія, рефлексотерапія, мануальна терапія тощо.

Лабораторні обстеження: Клінічні та біохімічні аналізи крові, сечі і калу; дуоденальне зондування; дослідження шлункової секреції.

Інструментальні обстеження: Фіброгастродуоденоскопія, колоноскопія, ректороманоскопія, електрокардіографія, ультразвукове обстеження